BSL Oyuncu Analizi: Archie Goodwin

0 Comments


BSL Oyuncu Analizi: Archie Goodwin
1994 doğumlu Amerikalı basketbolcu Archie Goodwin, 1.96 metre boyunda ve 95 kilo ağırlığında. Ayrıca 2.08 metre kanat genişliğine sahip.
Archie Goodwin, Amerika’da kolej takımlarından Kentucky forması giydi. Uzun kolları sayesinde top çalma ve blok vurma konusunda pozisyonuna göre iyi olan oyuncu, ayrıca çok atletik. Hızlı hücumlarda etkili bir oyuncu olan Goodwin, patlayıcılığı yüksek ve pota altında iyi bir bitirici. Ayrıca ortalama bir pasör. Goodwin kendi şutunu oluşturabilen, sırtı dönük de oynayabilen bir oyuncu.
2019-2020 BSL’de Archie Goodwin
Archie Goodwin, 30 Eylül 2019’da Sigortam.net İTÜ Basket ile anlaştı.
Bu sene ING Basketbol Süper Ligi’nde maç başına 32.7 dakika alan Archie Goodwin; 17.9 sayı, 3.4 ribaund, 2.6 asist, 0.9 blok, 1.9 top çalma ve 2.9 top kaybı istatistiklerini tutturdu.
Saha içinde %50.3 şut isabetiyle oynayan Goodwin, ayrıca %34.3 üçlük isabetiyle oynuyor.
Goodwin, bu sene oynadığı en iyi maçta; uzatmaya giden ve İTÜ Basket’in, Bahçeşehir Koleji’ne karşı 94-99 yenildiği maçta 30 sayı, 6 ribaund, 6 asist, 2 blok ve 2 top çalma ile oynamıştı.
Ligde “Maç Başına En Çok Sayı Atanlar” kategorisinde 7. sırada olan Goodwin, ayrıca “Maç Başına En Çok Blok Vuran Oyuncular” listesinde ise 9. sırada bulunuyor. Goodwin, blok krallığında ilk 10’da bulunan tek gard!
Goodwin bireysel olarak ne kadar iyi olsa da, İTÜ Basket’in bu yıl ligde sadece 1 galibiyeti var.
NBA’de Kime Benziyor
Vurduğu panyalı bloklarıyla, onu NBA’de Milwaukee Bucks forması giyen oyun kurucu Eric Bledsoe’ya benzetebiliriz. Gerek patlayacılığı olsun, gerekse atletizmini savunmada kullanması olsun Eric Bledsoe’ya çok benziyor.
Türkiye Öncesi Profesyonel Kariyeri
2013 NBA Draftı’nda 29. sıradan Oklahoma City Thunder tarafından seçilen Archie Goodwin’in hakları, draft edildiği gece önce Golden State Warriors’a, sonra Phoenix Suns’a takaslandı.
2014’te NBA Gelişim Ligi’ne gönderilen Goodwin; birkaç kez tekrar Suns’a çağrıldı, sonra tekrar Gelişim Ligi’ne gönderildi.
Kasım 2016’da New Orleans Pelicans ile anlaşan Goodwin, Pelicans’la 3 maça çıktıktan sonra takımdan gönderildi.
Tekrardan NBA Gelişim Ligi’ne giden Goodwin, 15 Mart 2017’de Brooklyn Nets ile anlaştı. Sezonu Nets’te tamamlayan Goodwin, sene sonunda takımdan ayrıldı.
Sonrasında 2 sene boyunca NBA G League takımlarından Northern Arizona Suns ve Maine Red Claws formalarını giydi.
Etiketler: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir