Galatasaray Doğa Sigorta Benjamin Moore ile yollarını ayırdı !

0 Comments


Galatasaray Doğa Sigorta Benjamin Moore ile yollarını ayırdı !
Galatasaray Doğa Sigorta 24 yaşındaki uzunu Benjamin Moore ile yollarını ayırdığını sosyal medya üzerinden duyurdu. Kulüpten gelen açıklamada
“Bu sezon başında takımımıza katılan ve kulübümüzle 3+6 aylık opsiyonlu sözleşme imzalayan Ben Moore, yaşadığı ailevi durumlar sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne dönme ve kariyerini ülkesinde sürdürme kararını kulübümüze bildirmiştir. Bu karar sonucunda kendisiyle yollarımız ayrılmıştır. Bu akşam oynanacak Anadolu Efes maçıyla birlikte Ben Moore, son kez takımımızla birlikte olacaktır.
Formamız altında geçirdiği süre boyunca profesyonel kişiliğiyle takımımıza hem saha içi hem saha dışında katkı sağlayan Ben Moore’a teşekkürlerimizi sunar, kariyerinin geri kalanında başarılar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Takımdan ayrılışı hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Ben Moore şu sözleri kullandı:

“Galatasaray’da harika bir üç ay geçirdim. Buradan ayrılma kararını almak benim için çok zordu ve ayrıldığım için çok üzgünüm ama kendim ve ailem için bu kararı almak zorundaydım. Buradaki herkese müteşekkirim. Hem koç ekibi hem takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Taraftarlar burayı benim için çok özel kıldılar, onlara da teşekkür ediyorum.”

Koçumuz Ertuğrul Erdoğan ve Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Ben Moore’un takımdan ayrılışı hakkında ise şu yorumları yaptı:

Ertuğrul Erdoğan: “Her şeyden önce Ben Moore’a bu üç ay için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten yüzde yüzünü verdi ve bize çok yardımcı oldu. Biz de ona yardımcı olduk ama hem ailesindeki sağlık problemleri hem de kendisinin evini özlemesi neticesinde maalesef istemediğimiz bir ayrılık gerçekleşti. Ama profesyonel hayatta bunlar var. Hem bana hem de takıma verdiği enerji ve iyi niyet sebebiyle ona teşekkür ediyorum. Tahmin ediyorum yollarımız yine kesişecektir. Çünkü ben eminim ki Avrupa’yı yeniden denemek isteyecektir.”

Ömer Yalçınkaya ise “Bugün koç tarafından tercih edilmesi halinde Ben Moore bizimle son maçını oynayacak ve Salı günü ülkesine dönecek. Uzun yıllardır bu mesleğin içerisinde olan bir insan olarak; Ben Moore’un  takım kimyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu, arkadaşlarına, koçlarına ve yaptığı işe çok saygı duyduğunu gözlemledim. Bu açıdan onunla çalıştığımız için çok mutluyuz. Belki bakarsınız ailevi problemlerini çözdükten sonra önümüzdeki sezon yeniden beraber olma şansı karşımıza çıkabilir. Bu üç aylık kısa dönemde bize gerçekten büyük katkı sağladı. Galatasaray’ın da ona kattığı çok şey olduğunu düşünüyorum. Kendisine kariyerinde başarılar diliyorum. Umarım her şey gönlüne göre olur.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir