Hadi Özdemir Özel Röportaj

0 Comments


ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bahçeşehir Koleji Forması giyen, başarılı Basketbolcu Hadi Özdemir ile keyifli bir röportaj yaptık.
1)Abi öncelikle malum tüm dünya olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz. Kısa bir zaman önce sizinde yer aldığınız europecup iptal edildi ve Bsl durduruldu. Siz evde vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz ?

 

-Ben evliyim ve bir kızım var şuan sabah kızımın online derselerine yardımcı oluyorum. Daha sonra kitap okuma fasılım basliyor, 3 hafta icinde 9 kitap okudum. Aksam kızımla oyun oynayıp egzersiz yapıyorum malum formda kalmak onemli bu durumun inşallah bir an önce bitmesini temenni ederim.
2)Tabi uzun bir süredir oyuncular takım antremanı yapamıyor kulübün verdiği veya sizin bireysel olarak uyguladığız bir antreman programı var mı ?
-Kulübümüz kondisyoneri ferhat hoca tarafından program yapıldı kişilere özel bende ferhat hocamızın egzersizlerini yapıyorum sezon içinde yapmış olduğumuz salon dışı egzersizlere devam ediyorum ayriyeten bahcesehirevdekalsporyap hastag i ile kulubumuz ferhat hoca eşliğinde youtube uzerinde egzersiz yayını yapıyorlar onlarıda izleyip uygulamaya çalışıyorum
3)Basketbola kaç yaşında ve nasıl başladınız ?
-Basketbola lise bitince başladım boyum uzunluğundan dolayı Tofaş spor kulübüne denenmeye geldim daha sonra genç takım son senesinde takima dahil olup uzun soluklu bir maceraya başladım.Tofastan önce sadece lisede okul takımında oynadım Sivasta.
4)Basketbolcu olmam için beni yönlendirdi, bana çok yardımcı oldu dediğiniz biri var mı ?
-Sivasta okul takımında iken yardımcı olan bir antrenörüm vardı ama asıl yardımcı olan Tofaş’a geldikten sonra sabah 5 lerde antreman yaptıran günde 3 idman yaptiran Tolga Öngören’dir her zaman üzerimde hakkı vardır teşekkürü bir borç bilirim kendisine.
5)Genç basketbolculara ve basketbolcu adaylarına önerileriniz nelerdir ?
-Geldik asıl konuya burdan klasik seyler söylemek istemiyorum ama! Ortada ciddi bir sorun var şimdiki genç oyuncularımızdan çalışma sorunu var benim yaşıma rağmen bir genç oyuncu salondan benden önce çıkıyorsa ortada büyük bir problem var bir kere genç oyuncu basketbolu meslek ve para kazanma yolu olarak görmemesi gerekir bunu sevdiği için yapmalı her zaman asker olmalıdır her söylenilene tepki verip yapması öğrenmesi ve çalısması gerekir yeni nesil gençlerimizde büyük bir calışma ve mentalite sorunu var antremana herkesten önce gelip herkesten sonra girmelidir bunuda severek yapmalıdır tabiki her genç icin diyemem ama çoğunluk söylediğim şekilde.
6)8 numaranın sizin için bir anlamı var mı
-Basketbol hayatım boyunca başka bir forma numarası ile oynamadım benim için anlamı aslında Kobe’nin vefatından sonra daha büyük oldu Kobe hayranıydım ve benim başladığım zamanlarda Kobe 8 numarali forma ile oynuyordu.
7)2 sezondur bahçeşehir organizasyonun içindesiniz, Kulübün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ?
-Bahçeşehir kulübüne geldiğimde misyonumun sadece basketbol olduğunu düşünmüştüm, halbuki inanilmaz bir ögrenci kitlesiyle karşı karşıya kaldım, bu yüzden ciddi bir şekilde örnek sporcu olma zorunluluğunuz var çünkü her okul ziyaretinde sizi örnek almak isteyecek gençler ve çocuklarla berabersiniz kulupde bunun bilincinde o yüzden basketbol ve insan yetiştirmeyi misyon olarak edinmiş bir kulüpten bahsediyoruz, bu konuda cok bilinçliler ve ileride cok ciddi bir alt yapı organizasyonu için start verdiler yeni bir kulüp olmasına rağmen köklü bir altyapi deneyimi elde ettiler ve cok fazlaca genç basketbolcu kaynagina sahipler. Basketbolun zorluklar yaşadığı cok fazla yabancının olduğu böyle bir dönemde altyapıya yaptıkları yatırımlardan dolayı Bahçeşehir’i tebrik ediyorum.
8)Şuan takımda birlikte oynamaktan en çok zevk aldığınız oyuncu ?-
-Cameron clark diyebilirim ama biz 4 Türk olarak da birlikte birşeyler yaparken mutlu oluyorduk Can, Doğan Alper.
9)Çok uzun bir süredir basketbolun içindesin abi örnek alınacak bir sporcusun oyunculuk kariyerinden sonra antrenörlük yapmayı veya herhangi bir basketbol akademisi açmayı düşünüyor musun ?
-Basketbol akademisi açmayı çok fazla düşünmüyorum bana bu işte amatör ruhtan eksik birseyler varmış gibi geliyor ama antrenörlük isteyebilirim Basketboldan kopmamak için tabi bu işe uygunmuyum henüz bilemiyorum.
Hadi Özdemir’e sorularımız cevapladığı için teşekkür ediyoruz, kariyerinde başarılar dileriz.

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir