KBSL Oyuncu Analizi #5 : İrem Naz Topuz

0 Comments


Tüm Serbest Atış okurlarına tekrardan merhaba! Kadınlar Basketbol Ligi’nde artık sizlerin de bildiği üzere her hafta bir oyuncuyu mercek altına alarak siz değerli okurlarımıza keyifli bir Pazar günü geçirmenize destek olan “KBSL Oyuncu Analizi” serimizde bu hafta konuğumuz kadın basketbolunda belki de seyirciler ile arasındaki bağ en iyi olan isimlerden biri denince aklınıza gelen ilk isimlerden olan İrem Naz Topuz! Şimdiden değerli okumalar dileriz.
1997 yılında İzmir’de doğan basketbolcunun basketbol hayatı “burası benim evim” dediği Galatasaray Spor Kulübü’nde henüz 17 yaşındayken başladı.
Henüz genç olduğu için Galatasaray’ın A takımında istikrarlı olarak forma giyemeyen İrem, Galatasaray’ın gelişim takımında oynuyordu. Gelişim takımında gösterdiği performans ile 1 yıl sonra A takımda yavaş yavaş sahne almaya başlayan İrem, ilk senesinde 14 maçta toplamda 105 dakika süre aldı ve 2 SAY 2 RİB ve 1 AST’lik performans sergiledi. Galatasaray yıllarında takımda oyun kurucu olarak oynayan İrem Naz, preformanstan ziyade sahada gösterdiği mücadele ile basketbolseverlerin ve antrenörlerin gönlüne girmeyi başarmıştı.
Daha sonraki yıllarında takımına daha fazla katkı verme şansı yakalayan İrem’in performansı aynı seyirde ilerledi.
2018 yılında takımın başına getirilen antrenör Efe Güven’in koçluğunda neredeyse maçların tamamında forma giyme şansı bulan İrem beklenen performansı gösteremeyince, bu sezonun başında Adana Basketbol Kulübü’ne transfer oldu.
Adana Basketbol Kulübü’nde antrenör Mehmet Özkan tarafından kadro yapısında başrollerden biri haline getirilen İrem, burada Galatasaray’da oynadığı oyun kurucu pozisyonundan alınıp Mehmet Özkan tarafından kısa forvet görevine getirildi.
Zirve performansını kısa forvet pozisyonunda sergileyen İrem, ligde 5 sayı 3 ribaund ve 2 asist’lik performansıyla oynamakta.
Etiketler: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir