Knicks’te Steve Mills İle Yollar Ayrıldı

0 Comments


ESPN muhabirlerinden Adrian Wojnarowski’nin Twitter uygulaması üzerinden duyurduğu habere göre New York Knicks, Başkan Steve Mills ile yollarını ayırdı.

26 Eylül 2013 tarihinde göreve gelen Steve Mills, 18 Mart 2013’te yerini Phil Jackson’a bırakmıştı. Sonrasında 28 Haziran 2017’de yeniden göreve getirilen Steve Mills, New York Knicks’in kötü gidişatında sonunda faturanın kesildiği isim oldu.
Steve Mills, Knicks’te görevde olduğu 6 yıl boyunca New York Knicks play-off yapamadı.
Steve Mills’in son 3 sene Knicks başında bulunduğu dönemde New York Knicks’in galibiyet-mağlubiyet sayısı: 61-154.
Görevde olduğu süre boyunca hep tartışılan Mills, 2017 yazında Carmelo Anthony’i Oklahoma City Thunder’a takaslamıştı.
Steve Mills, 2018 NBA Draftı’nda 9. sıradan Kevin Knox’u, 36. sıradan Mitchell Robinson’u seçmişti.
Özellikle geçtiğimiz sene, 31 Ocak 2019’da, Kristaps Porzingis’i; Tim Hardaway JR, Courtney Lee ve Trey Burke ile Dallas Mavericks’e takaslamış, karşılığında DeAndre Jordan, Wesley Matthews ve Dennis Smith JR’ı takıma katmıştı.
2019 yazına büyük umutlarla giren ve çok büyük bir maaş boşluğu olan Knicks’te Steve Mills, 2019 NBA Draftı’nda 3. sıradan RJ Barrett’ı seçmişti.
Knicks’te yaz döneminde herkes bir süper yıldızın takıma katılmasını bekliyordu. Fakat bu olmayınca Steve Mills; Julius Randle, Marcus Morris, Taj Gibson, Bobby Portis, Wayne Ellington, Reggie Bullock, Elfrid Payton gibi isimleri takıma eklemişti.
New York Knicks’in sahibi James Dolan’ın en büyük hedefi son zamanlarda Toronto’da önemli işler çıkartan ve yaptığı kritik takaslarla şampiyonluğa giden yolda kadroya çok önemli eklemeler yapan , Toronto’dan Masai Ujiri’yi Steve Mills’in eski görevine getirmek ancak Masai Ujiri’nin 2021’e kadar Toronto ile sözleşmesi bulunuyor.
Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir