Oğulcan Baykan Ropörtajı

0 Comments

ogulcan baykan

Oğulcan Baykan, Oğulcan Baykan, (d. 7 Ocak 1996, İstanbul), Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Sigortam.net İTÜ BB’te oynamaktadır. Şutör gard pozisyonunda görev almaktadır, 1,96 boyunda olan yıldız genç oyuncu Şutör Gard pozisyonunda oynamaktadır.

 

10 yaşında basketbol hayatında başlayan Oğulcan, Pertevniyal kulübünde ve Türkiye Erkek Basketbol Milli Takımı ile çıktığı maçlarda ve avrupa kupalarında gösterdiği performanslar ile adından hem Avrupa’da hem ise Türkiye’de oldukça söz ettirmiştir.

 

Basketbola Efes altyapısında başlayan genç yıldız, 2015-16 sezon başında ise A Takım formasını giyme başarısı göstermiştir.

 

Şimdi ekbimizden Ali Yılmaz’ın Oğulcan Baykan ile yaptığı ropörtaja geçelim;

+Merhabalar müsaitseniz başlayalım mı?

 

-Olur başlayalım.

 

+Öncelikle malum tüm dünya olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz. Kısa bir zaman BSL durduruldu. Siz evde vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz?

 

-Ben basketbol kültürü ve spor kültürü olan bir aileden geliyorum. Kardeşim BGL’de oynadı bu sene. Babam da hala aktif olarak spor yapıyor (Fitness,Veteran Ligi vs.) O yüzden evimizde spor odamız var sabah kahvaltısından sonra sırayla önce babam sonra kardeşim sonra ben spor yapıyoruz. (Kardeşimle çok çekişmeli 2K maçları yapıyoruz aramızda bu arada :D) Onun dışında da ailecek yabancı dizileri seyrediyoruz.

 

+Tabi uzun süredir malum salgın sebebiyle oyuncular takım antremanı yapamıyor kulüp kondisyonerleri tarafından size verilen veya kendiniz evde uyguladığınız bireysel antrenmanlar var mıdır?

 

-Kulüp tarafindan herhangi birşey yok. Babam bu işin okulunu okuduğu için benim şu an ki üniversite bölümümde de sporcu gelişimi ,çalışması beslenmesi gibi konular olduğu için biz kendimiz konuşup kendi aramızda hazırlıyoruz programları.

 

+Basketbola kaç yaşında başladınız?

 

-10 yaşında babam sayesinde başladım.

 

+Kardeşinizin de BGL’de forma giydiğini söylediniz, ileride birlikte forma giymek gibi bir hedefiniz var mıdır? Eğer varsa hangi takımda birlikte oynamak istersiniz?

 

-Benim de kardeşimin de altyapısı Anadolu Efes. Ben 11 yıl kardeşim de 4 yıl boyunca Efes’te oynadı onun da önümüzde ki sene BGL’de devam edip etmeyeceği belli olacak, o yüzden Anadolu Efes’te birlikte oynamak isterim.

 

+Eğer ilerde fırsatınız olursa Avrupa ekiplerinin birinde forma giymek ister misiniz? Hangi takım?

 

-Tabii ki isteriz Real Madrid olarak düşündük 😃

 

+İTÜ bildiğiniz üzere basketbol ligine son anda dahil olmuş bir takım ve ne yazık ki takım olarak ligde bazı talihsizlikler yaşadınız, bunları ne gibi etkenlere bağlıyorsunuz?

 

-Söylenecek çok fazla şey var ama pas geçmek istiyorum bu soruyu.

 

+Saygı duyarız tabii ki, Basketbol tarihinde kendinize idol olarak gördüğünüz oyuncu/oyuncular var mı?

 

-James Harden.

 

+Giydiğiniz forma numarasının sizin için özel bir anlamı var mıdır?

 

-İlk milli takim maçımda en küçük ben olduğum için en son kalan formayı bana verdiler o da 9 numaraydı ve o turnuvada çok iyi oynamıştım ondan sonra alabildiğim her fırsatta 9 numarayı aldım

 

+Basketbol hayatınız boyunca birlikte oynamaktan en çok zevk aldığınız oyuncu

 

-Bu son soru çok zor çünkü bir sürü iyi oyuncuyla birlikte oynadım. Yani şöyle ifade etmek istiyorum bütün “Altın Jenerasyon” ile birlikte bir çok Avrupa Şampiyonluğu kazandık, onun dışında da oynadığım çok değerli  abilerim var o şekilde ozellikle bir isim veremeyeceğim maalesef.

 

+ Son olarak NBA’de desteklediğiniz takım?

 

-Houston Rockets

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir