Sabahattin Can Göndür Özel Röportaj

0 Comments


 ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Sigorta forması giyen, başarılı Basketbolcu Sabahattin Can Göndür ile keyifli bir röportaj yaptık.
Bu sezonun başında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan Beşiktaş Sompo Sigorta’ya transfer olan 1995 doğumlu oyuncu, 1,85 boyunda ve oyun kurucu pozisyonunda oynuyor.
 1- Abi öncelikle malum tüm dünya olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz. Kısa bir zaman önce Bsl durduruldu ve artık insanlar genellikle evde kalmayı tercih ediyor. Siz evde vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz ?
– Evet dünya zorlu bir süreç içerisinde. Öncelikle bu süreçte hayatlarını hiçe sayarak bizler için çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Ben de geri kalan herkes gibi evimde bu süreci geçiriyorum. Yeni kurduğum bir şirketim var Trust In sporcu kariyer danışmanlık ajansı, onun çalışmalarıyla ilgileniyorum. Aynı zamanda olabildiğinde kendimi formda tutmaya çalışıyorum evimde yarattığım küçük spor alanında.
 2) Yeni kurduğunuz bir Spor Ajansınızdan bahsettiniz. Ajans hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ?
– Evet daha çok yeni kurulmuş bir oluşum. Kısaca her biri çok önemli marka potansiyeli olan sporcularımıza doğru stratejiler uygulayarak daha değerli hale getirip, hayallerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Trust In ailesi olarak günümüzde sporcularımızın gelecek nesillere örnek bireyler olmaları gerektiğine inanıyoruz ve onları bu doğrultuda yönlendirme çalışamaları yapıyoruz. Kişisel gelişim, pr çalışmaları, marka yaratımı & yönetimi, iletişim aktiviteleri yönetimi gibi bir çok alanda onlara gereken desteği sağlıyoruz. Kendim aktif profesyonel sporcu olduğum için benim gibi olan sporcuların nasıl düşündüğünü, neler istediğini ve nasıl bir ortamda çalışmaktan hoşlanacaklarını çok daha iyi anlayabiliyorum. Ekibimizdeki hemen hemen herkes spor geçmişi olan kişiler bu bize sporcularımızın gözünden bakabilme avantajını sağlıyor.
3) Basketbola kaç yaşında ve nasıl başladınız ?
– Basketbol benim ailemde hep oynanan bir spordu. Ben de 7-8 yaşlarında okuldaki koşu yarışını kazandıktan sonra okulun yönlendirmesi ile basketbola spor okulunda başladım
4) Genç basketbolculara ve basketbolcu adaylarına önerileriniz nelerdir ?
-Kesinlikle eğitimlerini en doğru şekilde tamamlamalarını öneriyorum. Maalesef artık çok fazla sporcu kalmadı eğitim hayatıyla spor hayatını bir arada düzgün bir şekilde götürebilen. Hayat sadece spor değil ve gerekli eğitimi, vizyonu almak çok ama çok önemli. Asla spor için eğitimi geri plana atmamalılar. Çok zor bir iş evet hem fiziksel hem mental olarak ama gençlerimiz bunu başarabilecek kapasitede buna eminim.
Verdiği cevaptan da anlaşıldığı üzere Sabahattin Can Göndür eğitime oldukça önem veriyor. Alt yapıdaki son senesinde Beşiktaş ile sözleşme imzalamış fakat iyi bir üniversite okumak için kariyerine 2.lig takımlarından FMV’de başlamak zorunda kalmış. Başarılı basketbolcu azmi ve yeteneği sayesinde bugün yine Beşiktaş forması giyiyor.
5) 1 numaranın sizin için bir anlamı var mı
– Hayır özellikle bir anlamı yok. Eskiden 10 numara giyiyordum. Değişiklik yapmak istedim sıfırı attım
6) Kulübün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ?
– Kulübün geleceğinden öte şu an yaşanılan durumun uzun vadede dünyadaki her sektör gibi spor sektörünü de kötü etkileyeceği kanaatindeyim.
7) Şuan takımda birlikte oynamaktan en çok zevk aldığınız oyuncu kim?
– Takımda herkesle oynamak çok zevkli ama şöyle bir gerçek var ; Oğuz Savaş gibi aktif bir efsaneyle beraber oynamanın keyfi çok ayrı benim için
8) Basketbolcu olmasan hangi mesleği yapardın ?
– Çok yüksek ihtimal müzikle ilgili olurdum. Hala ufak tefek uğraşlarım var bu konuda tabii.
9) Son olarak boş zamanlarında neler yaptığından biraz bahseder misiniz?
– Boş zamanlarımda köpeğim Kobe ile ilgileniyorum. Dediğim gibi şirketi kurduğumdan beri bu işle ilgilenmem gerekiyor çoğunlukla. Arada playstation oyunları oynamayı severim.
Sabahattin Can Göndür’e sorularımız cevapladığı için teşekkür ediyoruz, kariyerinde başarılar dileriz.

Etiketler: , ,

One Reply to “Sabahattin Can Göndür Özel Röportaj”

  1. Ayfer Çalık dedi ki:

    Yaşam boyu başarılı çalışmalarının gençlere örnek olmasını dilerim.Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir