Smaç, Üçlük Ve Yetenek Yarışması! İşte Gecenin Kazananları

0 Comments


All-Star haftasının 2. gününde önce yetenek, sonra 3 sayı ve en son smaç yarışması gerçekleşti.
Gecenin ilk yarışması yetenek yarışmasıydı. Geçen sezonun şampiyonu Jayson Tatum, ilk eşleşmede Domantas Sabonis’e kaybetti.
İki uzunun finalde karşı karşıya geldiği eşleşmede Bam Adebayo, Domantas Sabonis’i yendi ve yetenek yarışmasını kazanan isim oldu.
Uzun kavramının çok değiştiğini gösteren detaylardan biri de: Genellikle kısa oyuncuların kazandığı yarışmayı son 5 senede 3 uzun (Karl-Anthony Towns, Kristaps Porzingis, Bam Adebayo) kazandı.
Gecenin ikinci yarışması üçlük yarışmasıydı. Yeni bir kuralın getirdiği yarışmada, süre 60 saniyeden 70 saniyeye yükseltildi. Ayrıca iki tane 3 puanlık top eklendi. Bu toplar potadan 9.14 metre uzaklıkta!
Geçtiğimiz sene üçlük yarışmasını kazanan Joe Harris, 22 puanla yarışmada 5. oldu ve ilk turda elendi.
Ayrıca smaç yarışmasına katılması beklenilmesine rağmen üçlük yarışmasına katılan Zach LaVine, 23 puanla 4. oldu ve Joe Harris (22), Duncan Robinson (19), Devonte Graham (18), Trae Young (15) puan ile ilk turda elenen isimler oldu.
Finale ise Buddy Hield (27), Devin Booker (27) ve Davis Bertans (26) kaldı.
Final turuna Davis Bertans başladı. Bertans 22 puanda kaldı. İkinci yarışan isim Devin Booker’dı ve Booker 26 puanla büyük bir avantaja sahip oldu.
Son yarışan isim Buddy Hield’dı. Hield, 25 puandayken en sona kalan 2 puanlık “money ball”ı isabet ettirdi ve 27 puanla Booker’ı geçerek üçlük yarışmasının kazananı oldu.
Gecenin son etkinliği smaç yarışmasıydı. Yarışmanın ilk 50 puanı Aaron Gordon’dan geldi. Gordon harika bir şekilde bacak arasının arkasından topu kavrayıp ters smaç vurdu.
İlk tur ikinci smaçlarında ise daha güzel smaçlar vardı. İkinci 50 puanlık smaç Pat Connaughton’dan geldi. Takım arkadaşı Giannis’te yardım alan Pat, Giannis’ten topu ensesinde tutmasını istedi. Giannis’in üzerinden sıçrayarak topu alan Pat Connaughton, önce topu cama çarptırdı sonrasında da smacı vurdu.
Bu smacın ardından Derrick Jones JR da şova katıldı ve harika bir smaçla 50 puanı aldı.
İlk tur sonunda finale kalan 2 kişi Aaron Gordon ve Derrick Jones JR oldu.
Final çok çekişmeliydi. İki harika atletin birbirinden güzel smaçları vardı. Final turu iki oyuncunun da 2’şer smacında 50 puan almasıyla 2 kez uzadı.
Sonrasında Derrick Jones JR, yarı sahadan koştuktan sonra serbest atış çizgisinin çok az ilerisinden sıçradı ve havada değirmen ile smacı tamamladı. Derrick Jones JR bu smaçla 48 puan aldı.
48 puanı geçse şampiyon olacak olan Aaron Gordon’ın, NBA’in en uzun oyuncusu 2.26’lık Tacko Fall’ın üzerinden vurduğu smaç jürilerden 47 puan aldı ve kazanan Derrick Jones JR oldu.
Bu smaca rağmen Aaron Gordon’un ikinci olması, salondaki seyircilerden ve özellikle sosyal medyada büyük tepki ile karşılandı.
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir